Temiz Oda (Clean Room)

Endüktif Bağlaşımlı Plazma Aşındırma (ICP-RIE) Sistemi (SI 500 ICP-RIE)
Randevu al
Plazma aşındırma sistemi  yüzey sıcaklık ayarı ile yüksek kalitede plazma aşındırma işlemleri yapar. Dinamik sıcaklık kontrollü ICP substrat elektrotu, -150 ° C ile +400 ° C arasındaki geniş bir sıcaklık aralığında mükemmel işlem koşulları sağlar. Düşük iyon enerjisi ve dar iyon enerjisi dağılımı nedeniyle, ICP plazma aşındırma aracı ile düşük hasarlı dağlama ve nano yapılaşma gerçekleştirilebilir. CP plazma aşındırma sisteminde waferlar 200 mm çapa kadar çok çeşitli yüzeyler taşıyıcılara yüklenen parçalara işlenebilir. Tek wafer vakumlu yük kilidi, istikrarlı işlem koşullarını garanti eder ve işlemlerin kolayca değiştirilmesini sağlar. III-V bileşik yarı iletkenler (GaAs, InP, GaN, InSb), dielektrikler, kuvars, cam, silikon, silikon bileşikleri (SiC , SiGe) ve metaller dahil çeşitli malzemelerin işlenmesi için yapılandırılabilir.

 

 

Plazma Destekli Kimyasal Buharlaştırma Yöntemiyle İnce Film Kaplama (PECVD) Sistemi (DepoLab 200)
Randevu al
Dielektrik filmlerin (örneğin SiOx, SiOxNy, SiNy katmanları) 2 "ila 8" çapındaki tek bir wafer üzerinde biriktirilmesi için doğrudan erişimli bir paralel plaka PECVD aracıdır. 13.56 MHz'de 300W'lık RF gücü, otomatik bir eşleştirme ağı kullanarak üst elektrota beslenir. İsteğe bağlı olarak, 300 ila 500 kHz arasındaki LF gücü, stres kontrolü için üst elektrota beslenebilir. Substrat elektrotu 200 ° C ile 400 ° C arasında sıcaklık kontrollüdür. Gaz akışı, RF / LF güçleri ve reaktördeki basınç gibi iyi tanımlanmış proses koşulları yazılım tarafından belirlenir ve otomatik olarak kontrol edilir. En az 2” en fazla 4” wafer tabakası üzerine ince film kaplama yapılabilir. 13.56 MHz'de 300W gücünde RF kaynağı mevcuttur. 10 Torr Baratron basınç sensörü bulunur. 

 

 

 

 

Dönel Kaplama Cihazı (Laurell WS-650MZ-23NPPB) 
Randevu al
Bir sıvının bir substrat veya yarıiletken bir wafer üzerine tam olarak dağıtılmasını ve ardından düzgün, hatasız bir film elde etmek için döndürülmesini içerir. Maksimum 12.000 RPM dönüş hızına sahiptir. 150 mm / 6 inç'e kadar yuvarlak yüzeyler ve 125 mm / 5 inç'e kadar kare yüzeyler için kaplama yapılabilir. 

 

 

 

 

Termal İnce Film Kaplama Sistemi (NVTH-350)
Randevu al
Nanovak Kutu tipi Fiziksel Buhar Biriktirme sistemi prizmatik vakum odasına sahiptir. SistemDE 4 adet termal kaynak bulunur. İki, üç veya dört farklı malzemeden oluşan çok katmanlı ince filmler hazırlanabilir. Si, Al, Ti, SiO, Au, Ag, WO, BaF2, MgF2 gibi çok katmanlı, nano metalik, oksit, florür veya nitrür filmler üretmek için kullanıcı arzularına uyacak şekilde uyarlanabilir. 120 ° C'ye kadar iç pişirme seçeneği mevcuttur. 10-8 Torr ana basınç seviyesi, 20 dakikada 2x10-6 Torr vakum seviyesine sahiptir. Geniş (1000 - 10-9 Torr) vakum kontrol ve ölçüm sistemi, 50-700 ° C PID numune ısıtma seçeneği ve 2-30 rpm ayarlanabilir numune rotasyon ünitesi mevcuttur. 2 adet kuarts kristal ile 0.1Å / s çift kanallı hassas kalınlık oranı ölçüm birimi bulunur. 2x2 kanal, 12V - 200A sıralı / birlikte buharlaştırma yapılabilir. En fazla 4” en az 1” düzgün numune ve lamellere ayrıca kırpık numuneler üzerine kaplama yapılabilir. In, Zn, Cd, P, Sn, Pb malzemeleri ve benzeri düşük sıcaklıklarda yüksek buhar basınç değerine sahip olan malzemeler ile kaplama yapılamamaktadır. 

 

 

 

 

Saçtırma Sistemi (NVTS-400)
Randevu al
Nanovak kutu tipi Fiziksel Buhar Biriktirme sistemi, prizmatik vakum haznesine sahiptir. Bu sistem birlikte buharlaşmayı sağlayan 2 adet termal buharlaştırma, 1 adet DC ve 2 adet RF saçtırma kaynağına sahiptir. Saçtırma sistemleri ile çok katmanlı, farklı malzemelerden yapılmış ince filmler hazırlanabilir. Kombine Sistem, Si, Al, Ti, SiO, WO, BaF2, MgF2, Ti02, Si3N4, SiO2, TiN gibi çok katmanlı, nano metalik, oksit, karbür veya nitrür filmleri üretmek için kullanıcı arzularına uyacak şekilde uyarlanabilir. RF Güç kaynağı, 13,6 MHz, 300 - 1200 W., DC Güç kaynağıise, 0 - 1000 V ve 2000 W'dır. İsteğe bağlı 50 - 700 ° C ± 1 ° C hassasiyetinde PID kontrollü numune ısıtması ve 2 - 30 rpm numune döndürme birimi ile sürekli hız ayarı mevcuttur. Yüklü sistem için 10-8 Torr ana basınç seviyesine sahiptir, bir saatte 10-7 Torr vakum seviyesine ulaşabilir. 2 adet kuarts kristal ile 0.1Å / s çift kanallı hassas kalınlık oranı ölçüm birimi sayesinde hassas kalınlık ölçümü yapılabilir. En fazla 4” en az 1” düzgün numune ve lamellere ayrıca kırpık numuneler üzerine kaplama yapılabilir. In, Zn, Cd, P, Sn, Pb malzemeleri ve benzeri düşük sıcaklıklarda yüksek buhar basınç değerine sahip olan malzemeler ile kaplama yapılamamaktadır. 

 

 

 

 

Materyal Araştırma Mikroskobu (ZEISS Axio Scope A1)
Randevu al
Fluoresans modülü de içeren ZEISS Axio Scope A1 ile, iletken kaplamanın kalitesi, analiz edilen film kalınlığı veya kaplamasından bağımsız olarak hızlı ve kolay bir şekilde belirlenebilir. 6 adet Objektif’e kadar kullanım özelliği, 6 kontrast modülü (aydınlık alan, karanlık alan, fluoresans, polarizasyon, DIS, C-DIC), ergonomik tüp ve ergonomik tutuş, 105 x 105 mm’ye kadar ölçme alanı boyutu, 380mm yüksekliğe kadar parçalar için analiz imkanı, Halojen ve HXP aydınlatma seçenekleri, Axiocam mikroskop kameraları ve AxioVision yazılımı mevcuttur.