Biyomekanik Laboratuvarı

 
Yorulma ve Dinamik Test Cihazı
Randevu al
Yorulma test sistemleri biyomedikal,işlenmiş parçaların yorulma ve dinamik testler için kullanılmaktadır. Çaprazkafanın ayarlanabilmesi, eyleyiciye montajlı yük hücresi ve korozyona dayanıklı T taban özellikle tuzlu banyoda gerçekleştirilen biyomedikal numune testleri yapılabilmektedir. Konsol yazılımı; dalga hareketli sinyal oluşturulması, kalibrasyon, sınır (limit) belirlenmesi ve durum izlemesi de dahil sistemin tam kontrolünün bilgisayardan yapılmasını sağlar. WaveMatrix™ dinamik test yazılımı ile malzemelerin ya da ürünlerin basit ve ileri seviyede döngüsel testlerini gerçekleştirebilirsiniz. Bluehill yazılımı ise size her türlü statik test imkanını sunar. ±25kN'ye kadar dinamik test imkanı vardır. (Dörtgen kesitli numuneler için maksimum boyut 7mm ve dairesel kesitli numuneler için maksimum çap değeri 8 mm olmalıdır)
-Üç ve dört noktadan eğilmeli yorulma testleri cihazda rahatlıkla yapılabilmektedir.
-Dental ve spinal implant testleri için kullanıma uygundur (Uluslararası standartlara göre).
 
Statik Test Cihazı
Randevu al
Yük ölçüm doğruluğu: +/-%0,5; 1/500 yük hücre kapasitesinin altında okunur (2850 Serisi yük hücreleri) yük, uzama ve gerilim kanallarında aynı anda 1 kHz hıza ulaşan veri edinimi 0.00005 -3.000 mm/dak hız aralığı. Test alanına rahat erişim için düşük taban yüksekliği, özelleştirilebilen kontrol Paneli, Bluehill® 2 Yazılımı ile uyumludur. Yük hücreleri ve ekstensometreler için otomatik transdüzer tanıma ekstra yüksek ve geniş seçenekler mevcuttur
 
Burulma Test Cihazı
Randevu al
Öncelikli olarak malzeme ve ürünlerin orta kapasiteli (450 µNm - 225 Nm) burma testleri için tasarlanan MT burulma sistemleri; yüksek doğrulukta, minimum doğrusal sürtünme değerleri ile çoklu dönüş kabiliyetinde ve burulmaya karşı yüksek katılığına sahip sistemlerdir. Sistemin tork hücresi, test sırasında kenetlenbilen veya serbest dönebilecek şekilde bırakılabilen çaprazkafaya tutturulmuştur. Serbest dönecek şekilde bırakıldığı zaman kullanıcı, ağırlık veya makara düzeneği kullanarak eksenel ön yükleme uygulayabilmektedir. Instron’un I-Serisi Kontrol Elektroniği ve Bluehill® Universal ile elektromekanik sürüş kapalı çevrim servo-kontrolü ile sağlanır.