İleri Spektroskopi Laboratuvarı


X-Işını Kırınım Cihazı (XRD EXPLORER)
Randevu al
Yüksek çözünürlüklü difraktometre sistemi, 0.00001°‘lik bir açısal hassasiyete ulaşmasını sağlayan, optik kodlayıcılar tarafından kontrol edilen yüksek verimli, doğrudan tahrikli tork motorları (Direct Drive Torque Motors) içermektedir. EXPLORER X-Işındifraktometresi’nin hizalamayı gerektirmeyen modüler yapısı sayesinde, toz, ince film, düşük (SAXS)ve geniş(WAXS) açı saçılımı, Stress ve Texture analizleri yapılmaktadır. (Numune boyutu: Dörtgen kesitli ise maks/min 25x25 mm ve yuvarlak kesitli ise çap değeri maks/min 25 mm olmalıdır) 

UV-VIS-NIR Spektroskopisi(UV-3600 Plus)
Randevu al
UV-VIS-NIR spektrofotometre cihazı, yüksek duyarlılıkta, yüksek çözünürlükte ve ultra karanlık elde etmek için en yeni teknolojiyi kullanarak fizik, gıda bilimi, eczacılık, yaşam ve kimya bilimlerinde ARGE çalışmaları için yüksek performanslı analiz yapma imkanı suna. Temel özellikler / avantajlar şunlardır: Üç dedektörle donatılmış ultraviyole ve görünür bölgeler için PMT (foto-çoğaltıcı tüp) ve ölçülen tüm dalga boyu aralığında yüksek hassasiyet sağlamak için yakın kızılötesi bölge için InGaAs ve soğutmalı PbS dedektörleri. Yüksek çözünürlüklü ultra-düşük ışıksız ışık seviyesi (340 nm'de maksimum 0.00005%). 185 ila 3300 nm geniş dalga boyu aralığı ultraviyole, görünür ve yakın kızılötesi bölgelerde ölçüm sağlar. 

FT-IR Spektrofotometresi
Randevu al
Cihazdaki interferometre yüksek hassasiyet sunar. Bu hassasiyet LabSolutions IR Kirletici Analiz Makrosuyla birlikte, küçük numunelerin daha kolay, daha hızlı ve daha doğru analizini mümkün kılar. Cihazdaki mevcut dedektör tasarımı 60.000: 1 S / N oranı ile çalışmaktadır.