TÜMSİAD İşbirliği Protokolü


Bölge ve ülke sanayisinin ihtiyaç duyduğu akademik ve bilimsel desteği kendine şiar edinen üniversitemiz, işbirliklerine bir yenisini daha ekledi.
Erzurum Teknik Üniversitesi ile Erzurum Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği(TÜMSİAD) arasında üniversite– sanayi işbirliğini güçlendirebilmek adına ETÜ – TÜMSİAD işbirliği protokolü İmzalandı.
03.04.2019 Çarşamba günü Erzurum Teknik Üniversitesi Yüksek Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi (YÜTAM) binasında gerçekleşen imza törenine Erzurum Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bülent Çakmak, YÜTAM Müdürü Doç. Dr. Serkan Örtücü,Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği Erzurum Şube Başkanı İbrahim Gözütok, yönetim kurulu üyeleri ve firma temsilcileri katıldı.
Hastaya özel implant uygulamalarında kullanılan son teknoloji ürünü olan seçici lazer ergitme (SLE) cihazı ile dünyada dört adet olan ve ülkemizde yalnızca Erzurum Teknik Üniversitesi bünyesinde bulunan PIV cihazının bulunduğu  “Yüksek Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi” (YÜTAM) gezisinin ardından söz konusu işbirliği protokolü imzalandı.
İmzalanan protokol kapsamında, Erzurum Teknik Üniversitesi ve Erzurum TÜMSİAD yönetiminin üniversite ile sanayi arasında kurulacak işbirliklerin birlikte ele alınması, karşılaşılan sorunların çözümüne yönelik öneriler geliştirilmesi, sanayicilerin yapacağı Ar-Ge ve ürün geliştirme çalışmalarında ve yenilikçi ürün ortaya konulmasında üniversitenin bilgi birikiminden yararlanmasını tesis etmek maksadıyla taraflar arasında iletişimin ve bölge ekonomisini geliştirecek işbirliklerinin sağlanması amaçlanıyor.

Ekleme Tarihi: 14 Haziran 2019